Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Światła w kabinie i bagażniku- nie działają

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Światła w kabinie i bagażniku- nie działają

    Zamieszczone przez SS
    Marszałek wlał całe 5,0l oleju do silnika (max o 4,6 u mnie)
    Będę musiał dziadom na ręce patrzeć przy wymianie ... albo od razu upatrzeć jakiś lepszy serwis

  • #2
    Światła w kabinie i bagażniku- nie działają

    Tak jak w temacie...
    Wróciłem po 2-tygodniowych wczasach i od razu zonk. Nie świecą światła w kabinie i bagażniku (żarówki w lusterkach i wszystkie inne świecą). Zacząłem od bezpiecznika- wymieniony, niestety problem dalej pozostał. Napięcie cały czas jest. Więc chciałem podpiąć samochód pod kompa- jak na złość VCDS nie wykrywa mi kabla tylko mam komunikat
    "Port status: OK
    Interface: Not Found!"
    Nie wiem co jest, więc napisałem już do kolegi innova od którego kabel kupiłem, może jakoś pomoże. Tak więc pomysły już mi się wyczerpały, na razie nie mam możliwości diagnostyki komputerowej. Może ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać?
    A tak na dokładkę, laptop (w zasadzie matryca) też mi się zepsuła. Piątek 13-stego, ehhh....
    Życie to nie je bajka, to je bitwa!

    Komentarz


    • #3
      Który bezpiecznik wymieniłeś? Od podświetlenia jest SC 15, a od złącza SC 1 i SC 13.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Wymieniłem 15 od oświetlenia, natomiast złącza nie dotykałem ponieważ problem z kablem tkwi gdzieś indziej, po podłączeniu do laptopa i wciśnięciu w opcjach przycisku TEST, dostaję komunikat który napisałem powyżej (wcześniej, gdy wszystko było ok pisało
        Port status: OK
        Interface: Not plugged into a car!)
        Aha, gdy podłącze kabel do auta, lampka przy wtyczce kabla OBD II zapala się na czerwono, a po chwili na zielono, tak jak to było wcześniej... Więc być może problem jest z VCDS-em.
        Życie to nie je bajka, to je bitwa!

        Komentarz


        • #5
          Dafik88, Cofnij datę w systemie przed 30 sierpnia a kabel powinien ruszyć , problem opisany tutaj Forum - Octavia Club Polska .
          Nie jesteś odosobniony w tym problemie .

          Komentarz


          • #6
            Tak więc problem z kablem udało się rozwiązać (dzięki Wojtenio, dla Ciebie punkt za pomoc ), więc po przeskanowaniu pojawiły się takie oto błędy związane z brakiem oświetlenia:

            2 Faults Found:
            00059 - Terminal 30 for Interior Lighting
            012 - Electrical Fault in Circuit
            02399 - Control Circuit for Terminal 30 for Interior Illumination
            009 - Open or Short to Ground

            wszystko tak jak wcześniej, nie świeci oświetlenie w środku (tj. lampki w podsufitce zarówno z przodu jak i tyłu) oraz oświetlenie bagażnika, pozostałe podświetlenia działają bez zarzutu. Bezpiecznik wymieniony, napięcie jest, światła nie ma. Jestem raczej laikiem w sprawach elektryki, może ktoś ma pomysł co sprawdzić, od czego zacząć, gdzie może tkwić problem? Z góry dziękuję za każdą sugestię
            Życie to nie je bajka, to je bitwa!

            Komentarz


            • #7
              gdzieś masz jakąś zwarę
              popatrz przy lampce czy nic się nie nadpaliło
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Problem rozwiązany
                Sprawdziłem wszystkie lampki- brak jakichkolwiek śladów zwarcia. Więc dla świętego spokoju postanowiłem sprawdzić jeszcze raz bezpiecznik gdyż nie dawał mi spokoju. I co sie okazało- po dokładnym przyjrzeniu się drucik, który biegnie w środku, w jednym miejscu był jakby przerwany, było to ledwo widoczne, ale jednak można było zauważyć. Pojechałem więc kupić nowy, wymieniłem i wszystko działa mam nauczkę na przyszłość, że nowe bezpieczniki wcale nie muszą być "nowe". Dziękuje wszystkim za pomoc, punkty poleciały :szeroki_usmiech
                Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                Komentarz


                • #9
                  tylko dalej pozostaje pytanie, dlaczego się spalił...
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    No właśnie... Przyczyn może być kilka, ale mam nadzieję że będę miał z tym spokój teraz. Posprawdzałem to co mogłem i nic niepokojącego tam nie było widać. Oby to była słabośc bezpiecznika, a nie jakaś poważniejsza awaria. Póki co pozostaje cieszyć się z rozwiązanego problemu
                    Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                    Komentarz


                    • #11
                      witam mam problem z oświetleniem bagażnika O II te dwa światełka nie świecą żarówki w nich są dobre bo sprawdzałem poza tym oświetlenie wnętrza działa poprawnie gdzie mogę poszukać przyczyny nie świecenia w bagażniku a bezpiecznik sprawdzałem jest ok.octi to liftback może ktoś miał podobny problem prosze o pomoc :?: :?:

                      Komentarz


                      • #12
                        Masz problem we włączniku tego oświetlenia , a znajduje się on w zamku klapy .Możesz jeszcze sprawdzić kostki które są po lewej stronie za wykładziną , ale stawiam na włącznik 8) .
                        Na pin 2 lampki ( jednej i drugiej ) jest podawany + , natomiast minusem jest sterowane włączanie ich .

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X